Podsklepeno 17. června

13.6.2010

Tentokrát se vydáme do Karlína (klasicky metrem, ale můžete i tramvají, jsem tolerantní). Klub Podsklepeno najdete zde. Chybět nemůžou staří harcovníci Sunbeam a Vlčák z Vivien's Shadow. Se Sunbeamem oprášíme něco ze společného repertoáru. Ode mě se můžete těšit, teda pokud chcete, na nový písničky. My se zas budeme těšit na vás, dveře se zavírají ve 20h, jízdné tentokrát díky benevolenci klubu zdarma. Klub je v budově domu dětí a mládaže a tudíž nekuřácký. Zahulit si můžete po skončení v přilehlých hospodách. Přihlaste se na facebook eventu a přijďte!

ADVENTURES IN LO-FI


V úterý Rybanaruby

10.4.2010

Díky Emozpěvovi se vydáme metrem na Vinohrady. Vystoupíme společně na stanici Jiřího z Poděbrad a po zevrubné prohlídce krásného kostela od Joži Plečnika zabočíme do Mánesovky, kde nás po pár krocích uvítá biofairtradefolkčajovna Rybanaruby. Uvnitř na nás už bude čekat vůně masaly a starých knih na policích. Vystoupí Emozpěv, kterému tímto děkuji za pozvání, Vlčák z Vivien's Shadow a horalové Haleluja Sound System ze Šumperka. Těšíme se na vás, dveře se zavírají ve 20.30. Přihlaste se na facebook eventu a přijďte!

RYBANARUBY


Nové písničky a nová sestava

10.4.2010

Začali jsme to dělat ve třech. A začalo nás to bavit. Basa, bicí, elektrika, zpěv. Zatím jsme se s Pepínem Ježkem (bicí) a Jardou Kreuzem (basa) sešli jen dvakrát, ale byla to fakt pohoda. Zkoušíme Little Wire, Out Of Control a Underline, do léta bychpm chtěli nazkoušet tak pět písniček a někde je zkusit zahrát. Těším se, co z toho vznikne, kluci hrajou fakt dobře a nejvíc mě těší, že mám pocit, že je společný hraní baví stejně jako mě s nima.

Taky začaly vznikat nové písně. Mimochodem - zde se opět projevuje má genetická choroba lenost, jsem typickej šuplíkář, kterje si písničku syslí v hlavě rok a pak se teprve doslova dokope k tomu, aby ji otextoval. Že jsem na sebe moc tvrdej? Ani náhodou, patří mi to! :-)

Songy, které už jsem hrál v Jelení, se jmenují Come Slow Down a Head Over Heels. Třetí se jmenuje Shake Me Well Before Use a budeme ji zkoušet rovnou v kapele, protože je to první song, kterej jsem psal už s tím v hlavě, že ho nebudu hrát sám.


Proběhlé koncerty - pozvánky

10.4.2010

Lenost je asi nejhorší špatná vlastnost, ze které všechny ostatní pramení. Téměř po třech měsících konečně aktualizuji tyto stránky. Mezitím jsem hrál třikrát v Jelení, jednou ve vinárně hotelu Amadeus na Žižkově (kterou mimochodem vřele doporučuju!) a v Music City. Společníky na nich byli výtečníci typu Sunbeam, Mapleafs, Quite Quiet, Emozpěv, Pinking Shears a další. Takže tady alespoň přikládám všechny pozvánky, abyste se mohli pokochat díly Ládi Sunbeama a Ondry Emozpěva.

Tři ve víněViva La Songwriter Night VII

Smějící se Laadvee


Jedeme do Jelení

24.1.2010

Nekonečný příběh Viva La Songwriter Nights v Klubu v Jelení pokračuje 29.ledna od 20h šestým dílem. Kromě Laadvee se zúčastní i Smějící se bestie aneb bratranci Tůmovi, Kuba Alexa z kapely Quite Quiet, Mapleafs ve složení Andrea Sejáková a Sunbeam, který hraje také v The Inch. Jestli to dopadne jako vždy, tak kromě hudby můžeme slíbit i pohodovou atmosféru u stolků, pivo, kofolu a nakládanej hermelín. Vstup je 70 Kč. Těšíme se !

Viva La Songwriter Night VI.


Písnička ze studia v playeru

20.12.2009

První studiové demo nahrané mým kamarádem Mirkem Šedivým, si nyní můžete poslechnout níže v playeru. Doufám, že se vám bude líbit. Je to písnička z letošního léta, je mírně depresivní a je to taky pokus o jiný rytmus kytary. Zpěvovou stopu budu mít možná v lednu možnost nahrát ještě jednou.


Viva La Songwriter Night V.

29.11.2009

Tak se nám to opět blíží... 11. prosince další vystoupení v Klubu v Jelení na Hradčanech. Těšíme se na vás společně s Láďou Sunbeamem, Whispering of Soul a Ernestem Voltrem. Začínáme jako vždy ve 20h a vstup je 70 Kč.

Viva La Songwriter Night V.


Opět Jelení - v pátek 13. listopadu

10.11.2009

Opět vystoupení v Klubu v Jelení, opět od 20h, tentokrát 13.11. Je to u zastávky tram 22 Brusnice. Kromě Laadvee vystoupí taky Sunbeam, Melankoholik, Vera a Iggy ze V.T.I.P. a konečně překvapení večera, o které se zaslouží Duos Tumos, pro které to bude jejich první společné vystoupení. Každý zahrajeme asi 5 písniček, vstup je 70,- Kč. Těšíme se!

Viva La Songwriter Night IV.


Pozvánka na koncert 16. října do Jelení

19.9.2009

V pátek 16. října se na vás opět těšíme v Klubu v Jelení společně s Mapleafs, což jsou Sunbeam (kytara, hlas) a Andrea Sejáková (klávesy, zpěv, členka kapely Sweeper) a také s Josefem Fojtou. Vstupné bude 70 Kč a začínáme ve 20h. V Klubu v Jelení je fakt pohodová atmosféra a vzhledem k velikosti sálu si připadáte jako na rodinný sešlosti v obýváku. Více o klubu zde. Doufám, že se mi za ten zbývající měsíc podaří dodělat alespoň něco z rozdělaných písniček, kterých je asi pět nebo šest.

Klub v Jelení 16.10.


Vloženy další tři písničky

1.9.2009

Všechny písničky jsou v přehrávači.

Underline je nejstarší písnička, jakou si ještě pamatuju. Napadla mě asi v šestnácti, ale dlouho byla bez textu. Teda vlastně nějakej měla, ale natolik nesouvislej, že i když se schovával za tajemnou sukni angličtiny, znělo to hrozně. Takže nedávno jsem dopsal novej text a rozhodl se to dát sem. Doufám, že se vám bude líbit.

Confidence je písnička z letošního jara, ale předehru a zároveň závěr jsme vymysleli s bráchou někdy před šesti lety. Dlouho jsem nevěděl, co s tím nápadem udělat, mělo to být pokračování Sonate, ale nakonec mě napadla melodie, která se k tomu celkem hodila. Není to klasická písnička, text má jen dva verše, je to taková autopsychoterapie:-).

Seventh Wonder vznikla asi před pěti lety, když byla moje Magda v lázních a stýskalo se mi po ní... A k tomu jsem taky hodně poslouchal Oasis, což v nahrávce rychle poznáte:-).


Nová verze Little Wire

1.9.2009

Nahrál jsem novou verzi Little Wire. Ne že by to byl rozdíl jako Unforgiven I a III od Metallicy:-) Jen jsem posunul o kvartu níž hlas ve sloce, zpívá se to líp a vzniká tam taky harmonie s kytarou, která hraje původní výšku. Snad se vám to bude líbit. Technická kvalita bohužel není bůhvíjaká, stejně jako všechny ostatní nahrávky s výjimkou Sonate: Allegro andante mi byl při ruce jen diktafon na .mp4 přehrávači. Třeba se časem poštěstí nahrát demo ve studiu. Každopádně diktafon si poslechněte níže v playeru.


Pozvánka na koncert 18.6.

15.6.2009

V Klubu v Jelení se 18. června uskuteční koncert Josefa Fojty, kterému budou kromě Laadvee sekundovat také Sparkling Water a legenda Sunbeam. Začínáme ve 20h, vstupné je 70,- Kč. Tímto zvu všechny kolemjdoucí a velice se těším, protože koncerty v Jelení mají vždy příjemnou atmosféru a dobrý zvuk. Klub v Jelení na adrese Praha, Jelení 13 je hned vedle zastávky tramvaje č. 22 Brusnice. Pro další informace o klubu klikněte zde.


Vloženy první dvě skladby

15.6.2009

Do sekce Hudba byla jako první nahrána demo verze Little Wire. Písnička je inspirovaná především společnou nahrávkou Stinga a kytaristy Edina Karamazova s písněmi a texty anglického renesančního skladatele Johna Dowlanda... je v tom taky něco rhytm'n'blues á la 50es a ještě špetka Doors. Byla to chvilková inspirace, písnička byla hotová za jeden večer včetně textu, který si mimochodem můžete přečíst nebo i vytisknout přes tento odkaz do sekce Texty. Doufám, že se vám bude líbit.

Druhá nahrávka Sonate: Allegro andante je staršího data. Zkoušeli jsme s bráchou trochu blbnout s klavírem, kytarou, hlasy a samplerem. Tou dobou jsme oba hodně poslouchali "podvodní" album Pink Floyd Meddle a pokoušeli se zahrát Měsíční sonátu od Beethovena. Co z toho vzniklo si poslechněte zde. Byl to takovej pokus o první větu psychoklasicistní sonáty, zatím nenašel pokračování, uvidíme.


Spuštění stránek www.laadvee.cz

6.6.2009

Dnes se mi po dlouhém úsilí, neboť jsem s html už dlouho nepracoval, podařilo spustit tyto internetové stránky. Doufám, že se vám budou líbit a hlavně, že se vám bude líbit jejich obsah - www.laadvee.cz je prostor pro publikaci autorské hudby, textů, fotek a videí. Obsahuje především mou hudbu, rád bych také přidal básně bráchy Tomáše a jeho obrazy. Na této titulní stránce vždycky budou novinky, jako např. informace o koncertech nebo o přidání nové skladby. Pokud byste mi chtěli cokoliv sdělit, použijte odkaz na e-mail nebo bandzone.cz profil zde nebo v zápatí této stránky.
Přeji vám příjemnou zábavu:-)Laadvee
Quantcast